ЗСУ не дозволяють російській армії закріпитись у північній частині Вовчанська – Волошин

by Max

На Харківському напрямку Сили оборони «виявляють місця скупчення ворога та знищують його, не дозволяючи росіянам закріпитись у північній частині Вовчанська», розповів в ефірі телемарафону речник ОСУВ «Хортиця» Назар Волошин.

«На Харківському напрямку оперативна обстановка залишається складною, динамічно змінюється. Нашим Силам оборони і безпеки, загалом усім залученим підрозділам вдалося частково стабілізувати ситуацію. Окупантів, які зайшли на Харківщину, ми знищуємо всіма засобами – це артилерія, дрони, також піхотні підрозділи. На тому напрямку вдалося стабілізувати ситуацію в тому плані, що просування на певних ділянках у певних населених пунктах зупинено, однак противник своїми діями намагається забезпечити собі сприятливі умови саме для подальшого просування, щоб зайняти більш вигідні позиції на місцевості. Однак Сили оборони продовжують зосереджувати основні зусилля, щоб не допустити якраз ворожого просування вглибину нашої оборони, зірвати виконання ними завдань щодо встановлення контролю над північною частиною Харківської області», – повідомив Волошин.

За його словами, «наразі українські підрозділи виявляють окремі групи противника та місця розгортання артзасобів, аби не допустити накопичення ворогом сил і засобів у північній частині Вовчанська». Сили оборони також, за його даними, «прочісують» міську забудову.

«Під контролем нашої артилерії та безпілотних систем знаходяться всі місця зосередження живої сили та техніки противника та його позиції. Наші Сили оборони не дають окупантам закріпитись на тих чи інших напрямках у північній частині Харківської області», – повідомив речник.

Коментуючи питання щодо ситуації на сході, Волошин повідомив, що «за минулу добу ворог концентрував свої зусилля на Харківській області, а також Краматорському та Покровському напрямках». На думку речника, «мета ворога – посіяти паніку серед громадян України та вийти на кордони Донецької та Луганської областей, поки до України не надійшла західна допомога».

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко заявив, що на кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів. Але, за його словами, загрози штурму міста Харкова поки немає.

Ввечері 15 травня президент України Володимир Зеленський заявив, що українські війська частково стабілізували ситуацію на півночі Харківської області.

Новини по темі