Зеленський зустрівся з папою Римським в Італії

Зеленський зустрівся з папою Римським в Італії

by Max
Зеленський зустрівся з папою Римським в Італії

Президент України Володимир Зеленський зустрівся 14 червня з папою Римським Франциском в Італії у межах участі в саміті «Групи семи», повідомляє Офіс президента.

«Глава держави детально поінформував понтифіка про наслідки російської агресії проти України, російський повітряний терор та складну ситуацію в енергетиці», – зазначено у повідомленні.

Повідомляється, що під час зустрічі йшла мова про Формулу миру, роль Ватикану у встановленні справедливого і сталого миру для України, а також очікування від Глобального саміту миру.

Зеленський відзначив зусилля Ватикану щодо наближення миру, зокрема повернення додому викрадених Росією українських дітей, наголосила пресслужба очільника України.

Сьогодні вранці пресслужба Святого престолу повідомляла, що папа Римський проведе 14 червня двосторонні переговори зі світовими лідерами на саміті країн «Групи семи» (G7) в Італії, зокрема з президентом України Володимиром Зеленським. Також папа Франциск мав взяти участь у сесії G7, присвяченій питанням штучного інтелекту.

У травні стало відомо, що Швейцарія запросила папу Римського Франциска на саміт щодо української формули миру. Після зустрічі Папи Франциска з президенткою Швейцарії Віолою Амгерд, у Ватикані підтвердили свою участь і зазначили, що приїде представник папи Римського.

Раніше заяви папи Римського щодо війни в Україні викликали різку критику в багатьох країнах.

Папа Франциск заявив швейцарській RSI в інтервʼю, оприлюдненому 9 березня, що стороні, яка програє в Україні, треба «мати сміливість підняти білий прапор і розпочати мирні переговори«. Президент України Володимир Зеленський у відповідь звинуватив Франциска в тому, що понтифік «десь там займається віртуальним посередництвом між тими, хто хоче жити, та тими, хто хоче тебе знищити». Пізніше у Ватикані сказали, що слова про «білий прапор» зрозуміли неправильно.

У квітні папа Римський закликав світ «не піддаватися логіці вимагання та війни» і сказав про «дорогу діалогу й дипломатії, яка здатна багато чого зробити».

Новини по темі