Зеленський ветував закон, який зобов’язує звітувати про «зв’язки» з людьми в окупації

by Max

Президент України Володимир Зеленський наклав вето на законопроєкт №7731 та повернув його на розгляд народних депутатів зі своїми пропозиціями, йдеться у картці документа на сайті Верховної Ради.

Раніше представники восьми правозахисних організацій в Україні закликали Зеленського накласти вето на цей документ, який дозволяє розірвати з працівником підприємства критичної інфраструктури трудовий договір за зв’язок з державою-агресором.

За словами правозахисників, закон поширився не лише на працівників об’єктів критичної інфраструктури.

Читайте також: «Без паспорта РФ – лише нелегальна робота»: нові заборони в окупації

«Положення закону, ухваленого Верховною Радою України, створюють підстави для утисків та стигматизації людей, які, як і мільйони наших співгромадян, мають родичів і друзів серед мешканців тимчасово окупованих територій, внутрішньо переміщених осіб, людей, які виїхали за кордон у зв’язку зі збройною агресією Росії проти України й зареєстровані на тимчасово окупованій території», – вказано в заяві.

25 квітня Верховна рада ухвалила закон №7731 «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань».

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що його розроблено з метою «врегулювання на законодавчому рівні трудових відносин для захисту національних інтересів України в умовах збройної агресії проти України».

Новини по темі