Зеленський прибув до Німеччини на перемовини з Шольцом і конференцію з відновлення України

by Max

Президент України Володимир Зеленський 11 червня повідомив, що прибув до Німеччини для участі в конференції з відновлення України та переговорів із канцлером Олафом Шольцом.

За словами глави української держави, конференція URC2024 «об’єднає уряди, 10 із яких – на рівні прем’єр-міністрів, компанії та організації для допомоги Україні».

«В умовах російського повітряного терору термінові рішення для української енергетики будуть нашим основним пріоритетом. З Олафом Шольцом говоритимемо про подальшу оборонну підтримку, розбудову української системи ППО, спільне виробництво озброєнь. Скоординуємо позиції напередодні Саміту миру, саміту Європейської ради та саміту НАТО», – повідомив Володимир Зеленський.

Він також планує зустрічі з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром та головою Бундестагу Бербель Бас, відвідає військову базу, де проходять навчання українські військові.

Українська влада готує нові домовленості з європейськими партнерами, зокрема з Німеччиною, щодо додаткових кроків підтримки, сказав президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 9 червня.

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц у соцмережі X повідомив, що Україна не дозволить змусити себе поставити на коліна: «Путін має нарешті визнати це. Для України може бути лише справедливий мир. Ми невпинно працюємо заради цього справедливого миру».

Агенція Bloomberg із посиланням на свої джерела повідомила, що Німеччина розглядає можливість відправлення четвертої батареї Patriot в Україну. За словами людей, знайомих з цим питанням, які говорили на умовах анонімності, батарея Patriot стане однією з трьох, які уряд канцлера Олафа Шольца вже пообіцяв надати Україні, в тому числі нещодавно, у квітні. За їхніми словами, Німеччина ще не ухвалила остаточного рішення.

Новини по темі