Зеленський обговорив посилення ППО України із лідерами Данії та Нідерландів

by Max

Президент Володимир Зеленський протягом дня проводив низку переговорів із представниками держав-партнерів України – про це він повідомив у вечірньому зверненні 8 травня.

Зокрема, за його словами, низка переговорів стосувалася посилення оборони:

«Данія – ми обговорили посилення нашої ППО, виконання оборонних домовленостей. Нідерланди – обговорили з Марком (Рютте – ред.), паном Прем’єр-міністром, пошук додаткових систем Patriot».

Крім того, Зеленський повідомив, що сьогодні заслухав доповідь міністра оборони Рустема Умєрова та звіт головнокомандувача Олександра Сирського.

Читайте також: Румунія готова обговорити передачу Україні системи Patriot – президент

«Наші позиції на фронті, фізичний захист наших людей і громад, зрив будь-яких спроб російських наступальних дій – це нагальні пріоритети», – додав президент.

Засоби протиповітряної оборони залишаються пріоритетом військової допомоги, про яку Київ домовляється із країнами-партнерами. Зокрема, 8 травня голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель наголосив на потребі України в додаткових системах ППО після чергової масованої ракетної атаки Росії.

Раніше Німеччина пообіцяла надати додаткову батарею Patriot, а Іспанія заявила, що поставить зенітні ракети Patriot. Інші європейські країни, включаючи Грецію, Нідерланди, Польщу, Румунію та Швецію, також мають системи Patriot.

Новини по темі