«Збій у процедурі мовчазної згоди». Ірак та Йорданія не відкликали підписи під комюніке Саміту миру – ОП

«Збій у процедурі мовчазної згоди». Ірак та Йорданія не відкликали підписи під комюніке Саміту миру – ОП

by Max
«Збій у процедурі мовчазної згоди». Ірак та Йорданія не відкликали підписи під комюніке Саміту миру – ОП

Заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква в етері Радіо Свобода прокоментував новини, які з’явилися в медіа після завершення Саміту миру про те, що нібито Ірак та Йорданія відкликали свої підписи під фінальним комюніке.

За його словами, ці країни не відкликали свої підписи під документом, бо і не підписували його, вони з’явилися в списку країн-підписантів через технічний збій.

Жовква вказав на те, що на Саміті миру працювала система «згода за замовчуванням» або «процедура мовчазної згоди».

Читайте також: Значення Глобального саміту миру: чи розпочав він дорогу до справедливого завершення війни?

«Умовно кажучи, країнами або учасниками, які вважалися такими, що приєдналися, вважалися ті, які не висловили свого заперечення до певного моменту часу. І залишився просто технічний збій. Ті дві держави, (Ірак та Йорданія, – ред) просто здали свою незгоду за короткий період часу до того, як це повідомлення з’явилося вже в широкому загалі. Тому некоректно говорити про відкликання підписів або відкликання згоди цими державами», – пояснив в етері проєкту Свобода.Live Ігор Жовква.

Також він додав, що з цими державами «ведеться робота», і, можливо, вони просто потребуватимуть більше часу. Тож жодного відкликання підпису під спільним комюніке немає.

Читайте також: «Міліметр за міліметром» до миру. Що далі після Саміту миру у Швейцарії?

15–16 червня Швейцарія приймала Глобальний саміт миру, в якому брала участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них не було. За останніми даними, 78 країн підписали комюніке за підсумками Саміту миру. Однак президент України очікує, що до спільного комюніке про основи миру приєднаються ще більше країн.

За результатами саміту президент Володимир Зеленський заявив, що влада України готова слухати Китай і Бразилію, «навіть якщо позиція цих країн щодо війни не збігається з рештою світу».

Китай, який має тісні зв’язки з Росією, заявив, що не поїде на конференцію, оскільки вона не відповідає вимогам Пекіна, зокрема щодо участі Росії.

Новини по темі