Зарізав подругу, залишив помирати від холоду – у РФ екснайманця ПВК «Вагнер» засудили за вбивство

by Max

У російській республіці Татарстан суд у місті Бугульма засудив колишнього найманця ПВК «Вагнер» Олександра Кузьміна до восьми років колонії суворого режиму у справі про вбивство своєї знайомої, повідомило видання «Верстка».

Кузьмін, який повернувся з війни, і жителька села Надєждіно на імʼя Альфія познайомилися і стали зустрічатися в 2023 році. Взимку Кузьмін у камуфляжному костюмі із шевроном ПВК «Вагнер» приїхав до батька в Надєждіно, після чого пішов до своєї подруги.

Спочатку Альфія відмовилася відчинити йому двері. Тоді Кузьмін розбив вікно лопатою, після чого жінка впустила його. У хаті вони пили горілку. За словами колишнього найманця, конфлікт між ними стався через ревнощі. Він стверджував, що Альфія «стала скандалити» після того, як йому зателефонувала знайома.

Кузьмін побив жінку, а потім узяв на кухні мисливський ніж і завдав ним щонайменше сім ударів. Ідучи з дому, він накрив жінку халатом, «щоб не змерзла», після чого пішов до батька. Наступного ранку він знову повернувся до будинку подруги, побачив, що вона мертва, викликав таксі і поїхав до міста.

Тіло Альфії виявив її колишній зять. Він викликав поліцію, після чого Кузьміна затримали. Судово-медична експертиза встановила, що жінка померла від переохолодження – її будинок опалювався дровʼяною піччю, а через розбите вікно піч швидко охолола.

Колишнього найманця судили за статтею про вбивство (частина 1 статті 105 КК). Сам він просив перекваліфікувати справу на статтю про навмисне заподіяння тяжкої шкоди здоровюю (стаття 111 КК). Суд врахував як помʼякшувальні обставини те, що Кузьмін «брав участь у заходах, покладених на ЗС РФ», а також зазнав поранення.

Із судового вироку випливає, що Кузьміна раніше судили за вбивство. Він отримав помилування за участь у війні. Свідки розповіли в суді, що до початку російського вторгнення в Україну Кузьмін провів у колонії 10 років.

Згідно з підрахунками «Верстки», за два роки з початку війни в Україні понад 107 людей загинули, ще не менш як 100 постраждали через злочини, які вчинили учасники бойових дій після повернення з війни.

Новини по темі