з Білопільської громади Сумщини евакуювали 30 жителів

by Max

На Сумщині з Білопільської громади сьогодні евакуювались 30 жителів, з них 6 дітей, розповів голова обласної військової адміністрації Володимир Артюх.

«Улітку минулого року ми оголосили евакуацію у 5-кілометровій зоні. І хоч Білопілля знаходиться у 10-кілометровій зоні, але аналіз інтенсивності обстрілів з боку ворога показав, що інфраструктура найбільше знищена в Сумській області в Білопіллі, найбільше загинуло та поранено людей саме в Білопіллі», – сказав начальник ОВА Володимир Артюх, який перевірив умови перебування вимушених переселенців.

За його словами, Рада оборони ухвалила рішення за підсумками якого було прийняте розпорядження щодо планової евакуації.

«Це не примусова евакуація, люди самі вирішують, виїжджати чи ні. Евакуаційні заходи здійснюються за участі співробітників ДСНС, Національної поліції, волонтерських організацій, а також представників влади», – каже місцевий чиновник.

За словами Артюха, «людей розмістили в Сумах, у комфортних умовах, зареєстрували для отримання відповідних виплат, запропонували місця для поселення».

Також начальник ОВА запевнив людей, що вже дав доручення керівництву громади, щоб їх будинки охоронялися від можливого мародерства.

Обласна влада нагадала, що в регіоні продовжується евакуація населення з прикордонних громад у межах 5-кілометрової зони від кордону з РФ, яка розпочалась ще в липні 2023 року. Евакуація стосується жителів 115 прикордонних населених пунктів у 15 громадах 4 районів області, які перебувають під постійними російськими обстрілами.

Це відбувається на тлі наступу військ РФ на Харківщині, який розпочався вранці 10 травня уздовж українсько-російського кордону. Силам РФ вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей. Проводиться евакуація місцевого населення.

Новини по темі