Єврокомісія пропонує підвищити мита на імпорт російського зерна

by Max

Єврокомісія виступила з пропозицією підвищити тарифи на імпорт зернових, олійних культур і продуктів переробки з Росії. Про це журналістам у Брюсселі заявила її президентка Урсула фон дер Ляєн, передає кореспондентка Радіо Свобода.

«Це не дозволить російському зерну дестабілізувати ринок цих продуктів ЄС. Це не дозволить Росії використовувати доходи від експорту цих товарів до Європейського Союзу, а також гарантує, що незаконний російський експорт краденого українського зерна не потрапить на ринок ЄС», – зазначила очільниця Єврокомісії.

Деталей пропозиції фон дер Ляєн не повідомила. Тему сільського господарства лідери ЄС мають обговорювати 22 березня під час свого чергового саміту в Брюсселі. Очікуються також масові протести фермерів у єврокварталі.

20 березня міністри сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії звернулися до Єврокомісії із закликом заборонити імпорт зерна з Росії та Білорусі до ЄС.

Читайте також: Польща готує пропозиції щодо санкцій проти російської та білоруської агропродукції – Туск

Раніше стало відомо, що Європейський союз готується запровадити мита на імпорт зерна з Росії й Білорусі, щоб заспокоїти фермерів і деякі країни-члени, повідомило 19 березня видання Financial Times із посиланням на осіб, знайомих із цими планами. Очікується, що найближчими днями Європейська комісія запровадить мито в розмірі 95 євро за тонну зернових із Росії й Білорусі.

Перед цим, 7 березня, Сейм Польщі закликав Єврокомісію запровадити обмеження щодо імпорту в ЄС сільськогосподарської продукції з Росії і Білорусі.

У резолюції йшлося про те, що імпорт продовольства і сільськогосподарської продукції з Росії і Білорусі продовжує приносити «величезні доходи» виробникам, торговцям і бюджетам цих країн.

Водночас у Сеймі наголосили на необхідності вжиття заходів для захисту «чутливих секторів» ринку від надмірного імпорту з України й очікують, що Єврокомісія «терміново розпочне роботу, спрямовану на якнайшвидше повернення до застосування у торговельних відносинах з Україною виключно норм, що випливають з Угоди про асоціацію між ЄС та Україною».

Новини по темі