Єврокомісія підтримала початок переговорів про вступ до ЄС України та Молдови

by Max

Європейська комісія 7 червня підтримала початок переговорів про вступ України до Європейського союзу – про це, зокрема, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Вдячні за позитивну оцінку нашого євроінтеграційного прогресу. В озвученому висновку ЄК йдеться про те, що Україна продовжує системні зусилля щодо приєднання до ЄС та виконала всі чотири додаткові кроки-реформи», – заявив голова уряду.

Шмигаль додав, що тепер Київ очікує на наступний крок від європейських партнерів – початок переговорів про членство в Євросоюзі вже цього місяця.

«Український народ щодня виборює право бути в колі європейської родини у війні проти російського агресора», – додав він.

Читайте також: Напередодні саміту G7 міністри Єврогрупи підтвердили підтримку України

Раніше медіа, в тому числі видання Euractiv, повідомили з посиланням на поінформованих співрозмовників, що Єврокомісія зробила висновок, що Україна та Молдова «достатньо готові» до формального початку переговорів щодо вступу до Євросоюзу. Зокрема, комісія підтвердила послам ЄС, що Україна повністю виконала чотири, а Молдова – всі три кроки реформ потрібні для початку переговорів.

У травні президент Володимир Зеленський повідомив, що Київ «активно готує на червень» затвердження переговорної рамки і фактичного початку перемовин про вступ України.

У лютому президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що так звана переговорна рамка про вступ України до ЄС «навряд чи буде готова» до початку виборів у Євросоюзі, що відбудуться у червні 2024 року.

Європейська рада 14 грудня вирішила розпочати переговори про вступ України і Молдови до Європейського союзу, а також надала Грузії статус кандидата в члени ЄС.

Новини по темі