ВРП відсторонила суддю Верховного суду Князєва від посади через подання про звільнення

ВРП відсторонила суддю Верховного суду Князєва від посади через подання про звільнення

by Max
ВРП відсторонила суддю Верховного суду Князєва від посади через подання про звільнення

Вища рада правосуддя підтримала відсторонення судді Касаційного адміністративного суду Верховного суду Всеволода Князєва від посади – про це Рада повідомила 17 червня.

Перша Дисциплінарна палата ВРП у понеділок ухвалила рішення про дисциплінарне стягнення з Князєва у вигляді подання про звільнення з посади.

«Згідно із частиною сьомою статті 49 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і частиною другою статті 62 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», враховуючи рішення, ухвалене Першою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя 17 червня 2024 року, суддю Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Князєва Всеволода Сергійовича відсторонено від здійснення правосуддя», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: ВРП відкрила дисциплінарну справу щодо судді Арестової, у якої «Схеми» знайшли громадянство Росії

ВРП пояснює, що в разі подання про звільнення судді з посади він автоматично тимчасово відстороняється від здійснення правосуддя, доки Рада не ухвалить рішення про його звільнення з посади.

Вища рада правосуддя 4 квітня тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю Верховного Суду у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття провадження.

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура 15 травня 2023 року повідомили, що викрили масштабну корупцію у Верховному суді України. У січні 2024 року за нього внесли заставу в понад 18 мільйонів гривень.

Тодішньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату 16 травня 2023 року повідомили про підозру за статтею 368 – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

Новини по темі