ВООЗ нарахувала за останні дні понад 14 тисяч біженців у Харківській області

by Max

Понад 14 тисяч людей були переміщені за останні дні в Харківській області, де Росія почала наземний наступ 10 травня, повідомила 21 травня Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).

«Упродовж останніх двох тижнів бойові дії в Харківській області України різко загострилися. Понад 14 тисяч людей були переміщені за лічені дні, і ще майже 189 тисяч все ще проживають у межах 25 кілометрів від кордону з Російською Федерацією, стикаючись зі значними ризиками через бойові дії», – констатував представник ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт на брифінгу в Женеві по відеозв’язку з Києва.

Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) висловило занепокоєння тим, що умови в Харкові, де вже живуть 200 тисяч внутрішньо переміщених осіб, можуть стати ще складнішими, якщо наземні та повітряні атаки триватимуть.

«УВКБ ООН, агентство ООН у справах біженців, надзвичайно стурбоване погіршенням ситуації та сплеском гуманітарних потреб і вимушеним переміщенням у зв’язку з новим наземним наступом», – заявила речниця Шабіа Манту на брифінгу в Женеві.

За її словами, українська влада евакуювала понад 10,3 тисячі людей із сіл у прикордонних районах Харківської області, інші люди виїхали власними силами.

«Більшість евакуйованих, яким довелося втекти зі своїх домівок лише з кількома речами, вже дуже вразливі та включають переважно людей похилого віку та людей з обмеженою мобільністю чи інвалідністю, які не змогли втекти раніше», – сказала Манту.

Цього року гуманітарний план ООН для України на 2024 рік становить 3,1 мільярда доларів. Речниця ООН Алессандра Веллуччі заявила, що поки що цей план профінансований лише на 23%.

Новини по темі