Влада Харкова повідомила про серію вибухів в місті

by Max

Влада Харкова повідомила про серію вибухів в місті.

«У місті гучно. Серія вибухів. Будьте обережні», – написав мер міста Ігор Терехов у телеграмі.

Повітряні сили ЗСУ близько 14:40 попередили про пуски керованих авіаційних бомб тактичною авіацією на Харківщині.

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю AFP припустив, що російські війська можуть націлитися на Харків.

Зеленський сказав, що від початку наступу на Харківщині російські війська проникли на 5-10 кілометрів уздовж північно-східного кордону. За даними аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), станом на 15 травня сили РФ просунулися не більше ніж на вісім кілометрів від міжнародного кордону на півночі Харківської області.

Читайте також: ISW: війська РФ хочуть відкинути ЗСУ від кордону і наблизитися до Харкова в межах досяжності ствольної артилерії

Напередодні президент РФ Володимир Путін заявив, що на даному етапі сили РФ не мають наміру захоплювати Харків – друге за величиною місто України, розташоване приблизно за 30 кілометрів від кордону. Там досі проживає понад мільйон людей.

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей. Україна евакуювала майже 10 000 людей з прикордоння Харківщини від початку цього наступу.

Харків практично щоденного зазнає російських обстрілів. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Новини по темі