«Відбув у звʼязку з землетрусом» – ГУР оприлюднило документи про дезертирство громадян Непалу з армії РФ

by Max

Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявляє про масове дезертирство громадян Непалу, завербованих до російської армії. ГУР оприлюднило 1 травня у своєму телеграм-каналі відскановані копії російських документів, у яких вказано, що кількадесят непальців відсутні на службі без поважної причини.

В цих документах вказано, що зниклий солдат «імовірно відбув у звʼязку з землетрусом до Непалу».

«Втеча найманців з Непалу, закріплених за військовою частиною 29328 ЗС РФ, спричинена величезними втратами у «м’ясних штурмах», жорстоким ставленням московитських польових командирів, включно із позасудовими стратами за відмову від виконання наказів йти на вірну смерть, а також – невиплатою обіцяних грошей», – стверджує українська спецслужба.

Росія вже завербувала майже 15 тисяч непальців для участі у війні проти України, «багато з них повернулися травмованими, тоді, як дехто, так і не повернувся», йшлося в оприлюдненому в лютому 2024 року матеріалі CNN.

У Міністерстві закордонних справ Росії інформацію про кількість завербованих непальців наразі не коментували.

Раніше, 5 січня 2024 року, видання Reuters із посиланням на непальську владу повідомило, що контракт із Міноборони Росії підписали близько 200 громадян Непалу, при цьому 100 людей зникли безвісти. За останні два роки дозвіл на роботу, яка не пов’язана з військовою сферою, у Росії отримали понад 800 непальців. Щодо України подібних таких немає.

Дозволи на роботу за кордоном Непал видає своїм громадянам, розраховуючи на їхнє працевлаштування у мирних професіях. Закони Непалу забороняють громадянам служити в арміях інших країн, за винятком кількох дружніх держав, зокрема Індії і Великої Британії.

На початку грудня 2023 року стало відомо про загибель в Україні шести громадян Непалу, які воювали за Росії. Пізніше їхня кількість збільшилася до 10. Поліція Непалу затримала підозрюваних у вербуванні місцевих громадян до російської армії. Також, як стверджується, один непалець потрапив у полон до українських військових, і Катманду тепер намагається домогтися його звільнення. МЗС Непалу закликало громадян не брати участь у війні в Україні на боці жодної зі сторін.

Новини по темі