Від лютого 2022 року понад 100 підлітків у РФ звинуватили в екстремізмі та тероризмі

Від лютого 2022 року понад 100 підлітків у РФ звинуватили в екстремізмі та тероризмі

by Max
Від лютого 2022 року понад 100 підлітків у РФ звинуватили в екстремізмі та тероризмі

За два роки і майже чотири місяці з початку повномасштабного вторгнення в Україну 101 неповнолітнього росіянина було включено до так званого списку терористів та екстремістів Росфінмоніторингу. Такі підрахунки наводить видання «7х7». Включення до списку зазвичай пов’язане з порушенням кримінальних справ за відповідними статтями і тягне за собою заморожування банківських рахунків та інші обмежувальні заходи.

Кримінальні справи за відповідними статтями щодо підлітків заводять за підпали релейних шаф на залізничних коліях або спроби це зробити, підпали та спроби підпалів військкоматів, антивоєнні графіті, листування про бажання влаштувати стрілянину в школі або підпалити її, за підозрою в співробітництві з Легіоном «Свобода Росії» або іншими забороненими в РФ організаціями.

У списку, наприклад, 16-річна десятикласниця Любов Лізунова, яку у квітні засудили до 3,5 року колонії за графіті «Смерть режиму» на одному з гаражів. Разом із нею до 6 років колонії засудили 19-річного Олександра Снєжкова. В інтерв’ю Сибір.Реалії свою участь в акціях проти російської влади підлітки пояснювали засудженням «репресій та бідності».

До реєстру включено і школяра Єгора Балазейкіна, засудженого за звинуваченням у двох спробах підпалу військкомату.

Після вторгнення російської армії в Україну по всій Росії стали підпалювати військкомати, відділи поліції, будівлі міських адміністрацій та приймальні «Єдиної Росії». Після оголошення мобілізації кількість таких атак значно зросла.

Унаслідок підпалів ніхто не загинув і не постраждав. Затриманим за звинуваченням у спробі підпалу найчастіше закидають статтю про тероризм. Понад 30 справ уже завершилися вироками, найсуворіший із яких – 19 років колонії, які призначили двом антивоєнним активістам за підпал будівлі міської адміністрації в Челябінській області.

У грудні 2022 року Володимир Путін підписав закон, який посилює покарання за диверсії. Він передбачає довічне покарання, а також відповідальність за участь у диверсійній спільноті.

У березні 2024 року уряд РФ схвалив законопроєкт, який запроваджує кримінальну відповідальність за статтею про диверсію з 14 років. Наразі кримінальне покарання по ній можна отримати, якщо злочин було скоєно особою, яка досягла 16 років.

Новини по темі