«Великий обмін полоненими». Київ повідомив про повернення понад 200 військових і цивільних

«Великий обмін полоненими». Київ повідомив про повернення понад 200 військових і цивільних

by Max
«Великий обмін полоненими». Київ повідомив про повернення понад 200 військових і цивільних

Україна і Росія повідомили про перший за близько пів року великий обмін полоненими. Зокрема, Київ заявив про повернення понад 200 військових і цивільних.

«Наші – вдома. З російського полону повернули понад 200 наших воїнів і цивільних. Солдати, сержанти, офіцери. Воїни Збройних сил, Національної гвардії, ВМС, прикордонники. Частина захисників боронила Маріуполь і «Азовсталь», – написав у телеграмі президент Володимир Зеленський.

«Великий обмін полоненими… Важкий обмін після тривалої паузи. Це результат, який дався великими зусиллями команди. Ворог тримав у полоні цивільних викладачів, а також поліцейського, який до останнього лишався в Маріуполі, розвозив гуманітарну допомогу людям», – додав голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Омбудсмен Дмитро Лубінець уточнив, що загалом сьогодні звільнено 230 українців.

«2024 рік дав старт 49-му обміну. І нині вже 2828 захисників удома», – написав Лубінець у фейсбуці.

За його словами, далі на звільнених чекає медичний огляд, допомога з відновленням документів, карток і реабілітація.

«Вкотре декларуємо, що Україна прагне повернути усіх своїх громадян додому і продовжує працювати заради цього», – додав уповноважений Верховної Ради з прав людини.

Тим часом, Міноборони Росії повідомило, що повернуло 248 російських військовослужбовців, які брали участь у повномасштабному вторгненні в Україну.

Згідно з повідомленням російського міністерства, полонені обміняні за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів.

Наприкінці листопада представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода Ранок») повідомив, що Росія зупинила обмін військовополоненими з Україною.

За його словами, якщо на початку року Україна повертала від 100 до 300 українських захисників щомісяця, то в серпні був останній обмін, коли повернулися 22 оборонців.

У координаційному штабі висловлювали сподівання, що міжнародний тиск допоможе у цій ситуації.

Новини по темі