Варіанти гарантій безпеки для України озвучать у Вільнюсі – Стефанішина

by Max

Переговори щодо гарантій безпеки для України тривають, кілька варіантів рішень уже «на столі», заявила в екслюзивному інтерв’ю Радіо Свобода в Брюсселі віцепрем’єрка з євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Деталі урядовиця розголошувати не стала, але запевнила, що їх «однозначно» можна буде почути у Вільнюсі, де в липні пройде саміт НАТО.

«На цьому етапі нам важливо, щоб союзники одностайно заявили про те, що гарантії безпеки не є заміною самого процесу членства України в НАТО, що вони можуть бути в індивідуальному порядку надані союзниками. Такі переговори тривають (…). Декілька варіантів рішень розглядається», – пояснила Стефанішина.

На уточнювальне запитання Радіо Свобода про те, чи присутня в обговореннях модель, схожа на ту, що НАТО пропонує Ізраїлю, віцепрем’єрка зазначила, що важко апелювати до сценарію, який уже мав місце, оскільки триває безпрецедентна війна на європейському континенті від часів Другої світової.

«Ми говоримо і про відповідальність Росії, і про упередження нової агресії. Тому багато варіантів на столі, фіналізуються домовленості по кількох напрямках, і подивимося, які рішення будуть ухвалені у Вільнюсі», – резюмувала Стефанішина.

Саміт НАТО у Вільнюсі пройде 11-12 липня. Як повідомив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ у коментарі виданню Welt, НАТО на саміті ухвалить пакет довготривалої допомоги Україні. Але, як заявив він 19 червня, лідери НАТО не будуть запрошувати Україну приєднатися до Альянсу на саміті у Вільнюсі в липні.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що членство України в НАТО є «об’єктивною потребою». Раніше він зауважив, що, попри те, що на період російської агресії Україна не може стати членом НАТО, вона потребує конкретних гарантій безпеки.

Київ подав заявку на вступ до НАТО, але деякі європейські столиці побоюються встановлювати офіційні терміни членства, оскільки вторгнення Росії триває.

Гарантії безпеки є частиною поточних переговорів між лідерами НАТО щодо того, щоб Україна не зазнала нових нападів з боку Росії після закінчення війни. Це питання буде винесено на порядок денний на саміті НАТО у Вільнюсі наступного місяця.

Новини по темі