В «Укренерго» розповіли, як завтра діятимуть графіки відключень світла

В «Укренерго» розповіли, як завтра діятимуть графіки відключень світла

by Max
В «Укренерго» розповіли, як завтра діятимуть графіки відключень світла

Компанія «Укренерго» повідомила, що завтра, 15 червня, графіки погодинних відключень застосовуватимуть по всій Україні з 8:00 до 23:00.

Як зазначається, з 16:00 до 20:00 обмеження будуть діяти для більшої кількості споживачів. Енергоживлення об’єктів критичної інфраструктури не будуть обмежувати.

В «Укренерго» кажуть, що причина – понижена робота СЕС через хмарність, також вихід в ремонт одного з атомних блоків.

Читайте також: «Енергоатом»: найближчими днями у ремонт виведуть енергоблок, можливе збільшення дефіциту в енергосистемі

Голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький в інтерв’ю «Українській правді» попередив, що наступного тижня ситуація в українській енергосистемі буде відчутно складнішою, ніж цього.

За його словами, уникнути відключень побутових споживачів не вдасться через два фактори: це прогнозоване зростання енергоспоживання через повернення спеки і виведення в ремонт чергового енергоблока АЕС.

Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. За даними «Укренерго», вимушені відключення електроенергії – наслідок шести комбінованих цілеспрямованих атак РФ на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».

Новини по темі