В Україну почали повертатись перші фахівці в обслуговуванні F-16 – Євлаш

by Max

В Україну почали повертатись перші фахівці в обслуговуванні винищувачів F-16, повідомив речник Повітряних сил Збройних сил України (ЗСУ) Ілля Євлаш в ефірі телемарафону.

Як розповів речник Повітряних сил, «фахівці також матимуть змогу ділитись досвідом з іншими українськими військовими техніками».

«Ми вже бачили, наприклад, що в Україні з’явився перший тренажер F-16, який нам передала Чеська республіка. Звісно, цей процес невпинний, і він буде продовжуватися постійно», – відзначив Євлаш.

Раніше в Міноборони повідомили, що десятеро українських військових пройшли навчання в Нідерландах з обслуговування винищувачів F-16.

У Міністерстві оборони Данії казали, що країна передасть Україні винищувачі F-16 цього літа. У відомстві зауважили, що встановити чіткий графік передачі винищувачів F-16 важко, тому що «є кілька умов, які повинні бути виконані для того, щоб Україна могла використовувати надані літаки».

Українські пілоти нині проходять навчання. За даними видання The New York Times, Україна може отримати до липня лише шість із приблизно 45 винищувачів F-16, обіцяних західними країнами. Очікується, що до літа цього року будуть готові 12 льотчиків – це менше, ніж повна ескадрилья.

Влада України неодноразово заявляла, що поява західних винищувачів в Україні може змінити ситуацію на полі бою, адже Росія має «повну перевагу в небі» на окупованих територіях.

Новини по темі