В ОВА заявили про відсутність потреби в евакуації з Харкова на тлі нових ударів Росії

by Max

Потреби евакуації цивільного населення з Харкова наразі немає. Про це в ефірі проєкту Радіо Свобода «Свобода Live» повідомив заступник голови Харківської обласної військової адміністрації (ОВА) Євген Іванов.

«Ми задумувалися про евакуацію вже давно, і в нас на крайній випадок пропрацьований план евакуації громад наших районів, території області, і самого міста Харкова. Щобільше, такий досвід ми вже маємо по 2022 року, і наразі ми більш готові до подібного перебігу обставин і подій. Якщо це буде необхідно, то місцева влада разом з центральною має такий план, і може його відпрацювати. Але наразі жодної ознаки для необхідності евакуації міста немає», – сказав Іванов.

Він додав, що «попри побоювання захоплення міста військами РФ у новому наступі, наразі такої загрози немає, як і загрози наведення артилерії або оточення Харкова».

«Щодо загрози обстрілів ракетами та КАБами, вона була і є, і жоден куточок міста або області є небезпечним 24/7. І в цих умовах живе і працює місто. Попри те, що від початку року дуже сильно посилились обстріли, ми все одно не фіксуємо відтоку населення з Харкова. Наразі населення, як було, так і становить приблизно 1,3 мільйона людей. Щодо підприємств, я зазначу, що близько 80% наших підприємств або зачинені, або зруйновані, або вже релоковані. І процес релокації відбувається з березня 2022 року. Всі, хто міг, фактично, це зробив», – пояснив Іванов.

Щодо евакуації в області він повідомив, що в ОВА евакуювали близько 11 тисяч людей, евакуація триває. Проте, йому відомі випадки, коли жителів із окупованої території насильно вивозили на територію Росії.

«Є певна кількість мешканців, які перебувають або на окупованій території, або вивезені до Росії. І, наскільки нам відомо, це робили проти їхньої волі. Проте, зазначу, що під час евакуації досить великий відсоток людей не хотів евакуюватися навіть попри початок бойових дій», – сказав Іванов.

Раніше міський голова Харкова Ігор Терехов повідомляв, що, попри постійні російські обстріли та наступ сил РФ на півночі області, наразі не планується евакуація із обласного центру.

За його словами, навпаки, Харків приймає евакуйованих − до міста приїжджають люди з районів, де зараз йдуть активні бойові дії, вже прибули понад 6 тисяч людей.

15 травня Міністерство внутрішніх справ поінформувало, що Росія поширює повідомлення нібито від Державної служби з надзвичайних ситуацій України щодо евакуації з Харкова.

«Ворог розповсюджує фейкові повідомлення нібито від ДСНС України із закликами евакуюватися з міста Харкова у безпечніше місце. Насправді це черговий ворожий фейк, мета якого – посіяти панічні настрої серед суспільства», – заявляють в уряді.

МВС додає, що зараз немає потреби в евакуації жителів Харкова. Воно також закликає довіряти лише офіційним джерелам інформації.

На тлі російського наступу на півночі Харківщини, за даними ОВА, волонтери евакуювали 2202 місцевих жителів з Чугуївського району, 3533 з Харківського, 79 з Богодухівського та 2177 людей.

Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Новини по темі