Уряд планує скасувати ввізне мито і ПДВ на все енергетичне обладнання – Шмигаль

by Max

Задля забезпечення громадян і бізнесу альтернативними джерелами енергії Кабмін планує скасувати ввізне мито та ПДВ на все енергетичне обладнання, повідомив у телеграмі прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Уряд сприятиме створенню альтернативної генерації в Україні. На сьогоднішній нараді (3 червня – ред.) обговорили необхідні для цього кроки. Заслухав доповіді першої віцепрем’єр-міністерки Юлії Свириденко та міністра енергетики Германа Галущенка», – написав він.

Шмигаль поінформував, що під час наради представники уряду «розглянули можливість скасування ввізного мита й ПДВ на все енергетичне обладнання та комплектуючі до нього, а також спрощення митних процедур для його ввезення». За його словами, «це дасть можливість громадянам і бізнесу забезпечити себе альтернативними джерелами енергії».

Прем’єр-міністр нагадав, що Кабмін працює над децентралізацією енергосистеми. Він зазначив, що «триває діалог із партнерами про поставки дизель-генераторів, когенераційних установок, мобільних котелень – насамперед для прифронтових регіонів».

«Дав доручення опрацювати питання надання пільгових кредитів на генеруюче обладнання. Міненерго також доручено спільно з партнерами опрацювати питання щодо встановлення газопоршневих установок у кожному обласному центрі. Росія робить усе, щоби знищити нашу енергосистему. Ми докладаємо максимум зусиль, аби підготуватися до складного опалювального сезону», – додав він.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації.

Останнім часом Росія посилила атаки енергетичної інфраструктури України. 22 березня під час масштабної атаки на українську енергетику РФ завдала удару по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі. У компанії «Укргідроенерго» повідомили про серйозні пошкодження. Згодом цілями російських атак були Канівська і Дністровська ГЕС.

Новини по темі