Умєров заявив про намір мобілізувати українських чоловіків, які живуть за кордоном

Умєров заявив про намір мобілізувати українських чоловіків, які живуть за кордоном

by Max
Умєров заявив про намір мобілізувати українських чоловіків, які живуть за кордоном

Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що Україна хоче наступного року призивати на військову службу чоловіків, які живуть за кордоном. Про це він сказав в інтерв’ю виданням WELT TV, Bild і Politico.

За словами міністра, всі чоловіки призовного віку від 25 до 60 років отримають запрошення і мають з’явитися до пунктів комплектування Збройних сил України. При цьому він заявив, що до тих, хто не виконає цієї умови, будуть застосовані санкції.

«Ми ще обговорюємо, що станеться, якщо вони не прийдуть добровільно», – сказав Умєров.

Він зауважив, що йдеться про «справедливість для всіх».

Водночас у коментарі виданню «Бабель» начальник управління преси й інформації Міноборони Ілларіон Павлюк пояснив, що міністр у цілому говорив журналістам про рекрутинг і необхідність донести до українців за кордоном, як важливо їм приєднатися до війська. За його словами, ніяких обговорень механізмів призову до лав ЗСУ з-за кордону на порядку денному немає.

19 грудня на пресконференції президент України Володимир Зеленський заявив, що українські військові на засіданні Ставки Верховного головнокомандувача повідомили про потребу мобілізувати до лав ЗСУ до пів мільйона людей.

«Це питання військових, головнокомандувача (ЗСУ Валерія Залужного – ред.), Генштабу, вони звернулися на Ставці щодо питання мобілізації. Питання дуже чутливе… Вони звернулися щодо дефіциту (особового складу – ред.), і вони запропонували мобілізувати додатково 450–500 тисяч людей. Це дуже серйозна цифра, я сказав, що мені потрібно більше аргументів», – сказав Зеленський.

За його словами, з питанням мобілізації також повʼязане питання демобілізації тих, хто вже майже два роки захищає Україну на лінії фронту.

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що очікує від місцевої влади допомоги в мобілізаційних заходах.

Раніше в грудні народна депутатка, голова комітету з питань національної оборони Мар’яна Безугла повідомила про обговорення законопроєкту про мобілізацію. У попередньому варіанті, за її словами, передбачається загальний військовий облік і базова загальновійськова підготовка для жінок, водночас їх залучення на бойові посади мають бути тільки добровільними. Вона додала, що триває фіналізація документу для реєстрації в Раді.

8 листопада Верховна Рада підтримала продовження строків воєнного стану в Україні й загальної мобілізації на 90 діб – до 14 лютого 2024 року. Це було вже дев’яте голосування парламенту за продовження цих термінів від початку повномасштабної війни.

В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Їхню дію кілька разів продовжували.

Новини по темі