українські правоохоронці повідомили про підозру російському генералу

by Max

Російському генерал-полковнику, екскомандувачу російським угрупованням «Днєпр» повідомили про підозру у рамках розслідування руйнування дамби Каховської ГЕС, повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

У Службі безпеки України, яка також збирала доказову базу, зауважують, що йдеться про Олега Макаревича. Йому повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

У СБУ зазначають, що цей російський воєначальник віддав наказ на підрив дамби Каховської гідроелектростанції.

За даними ОГП, підозрюваний координував підпорядковані йому підрозділи, зокрема, інженерно-саперну служби та 205-у окрему мотострілецьку бригаду з метою підготовки до руйнування греблі, а в ніч на 6 червня 2023 року забезпечив здійснення підриву.

В Офісі генпрокурора наголошують, що він не міг не усвідомлювати, що гребля є цивільним об’єктом, а її руйнування призведе до тяжких наслідків для цивільного населення.

За даними ОГП, через руйнування дамби Каховської ГЕС загинули щонайменше 35 цивільних людей, 24 вважаються зниклими безвісти. Було затоплено 66 населених пунктів Херсонської та Миколаївської областей, а також великі площі сільськогосподарського, природно-заповідного та лісового фонду. Розмито родючі ґрунти, під загрозою знищення опинилися тварини й рослини, зокрема ті, які мають природоохоронний статус.

За оцінками екологів, деякі екосистеми Україна може втратити назавжди. Безпосередньо постраждали 5 областей, а непрямі збитки та втрати понесли люди на всій території України.

Для встановлення екологічних наслідків проводяться комплексні судові, комісійні екологічні експертизи. Після висновків цих експертиз слідчі зможуть ухвалити рішення про кримінальне переслідування і за злочин екоциду, додають в Офісі генпрокурора.

На світанку 6 червня минулого року стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили, замінували і контролювали гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російська окупаційна влада натомість стверджувала, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.

Численні експерти заявляли, що руйнування дамби відбулося, найімовірніше, через закладення великої кількості вибухівки на ГЕС, яку контролювали війська РФ.

Новини по темі