Україна вже використовувала західну зброю для ударів по Росії – ЗМІ

by Max

Збройні сили України вже кілька разів застосовували західну зброю для ударів по території Росії, повідомила 28 травня агенція AFP з посиланням на джерела.

За цими даними, востаннє українська армія використала поставлену зброю під час атаки в районі Краснодара на півдні Росії. Про який обʼєкт ідеться, неясно.

Німецька газета Bild повідомила, посилаючись на власну інформацію, що ЗСУ щонайменше один раз використовували американську систему Patriot, яка надійшла з Німеччини, щоб «вжити заходів» проти російських літаків, які атакують Україну. Після цього, за даними видання, Берлін та Вашингтон погрожували припинити постачання, якщо таке повториться.

Як зазначає Bild, Україні заборонено використовувати західну зброю проти російських літаків над територією РФ, військові повинні чекати, доки випущені ними ракети опиняться над українською територією.

Влада України давно домагається того, щоб їй дозволили завдавати ударів по військових обʼєктах у Росії. Останнім часом усе більше західних політиків також закликають дозволити ЗСУ завдавати таких ударів. З відповідною пропозицією 24 травня виступив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ. За даними газети The New York Times, на цьому ж наполягає голова Держдепартаменту США Ентоні Блінкен.

Проти використання західної зброї для ударів по Росії традиційно виступають США, побоюючись, що це призведе до прямого конфлікту з РФ. При цьому Велика Британія та Франція дозволили Україні застосовувати поставлені далекобійні ракети, щоб завдавати ударів по російській території. Влада РФ неодноразово заявляла, що це призведе до ще більшої ескалації конфлікту. Президент Росії Володимир Путін 28 травня попередив про «серйозні наслідки», якщо країни Заходу дозволять Україні використати свою зброю для ударів по Росії.

Новини по темі