Україна отримала 2,2 мільярда доларів від МВФ – прем’єр

Україна отримала 2,2 мільярда доларів від МВФ – прем’єр

by Max
Україна отримала 2,2 мільярда доларів від МВФ – прем’єр

Україна отримала 2,2 мільярда доларів від Міжнародного валютного фонду, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Це – частина коштів, передбачених програмою EFF обсягом 16 млрд доларів. Для їх отримання Україна виконала важливу домашню роботу й успішно пройшла четвертий перегляд програми – вперше у наших двосторонніх відносинах із МВФ», – написав голова уряду в телеграмі 3 липня.

За його словами, перерахована сума допоможе Кабінетові міністрів у фінансуванні критичних видатків бюджету, соціальних допомог, зарплат медиків і вчителів.

Наприкінці червня у МВФ повідомили, що Рада директорів Міжнародного валютного фонду завершила четвертий перегляд програми розширеного фінансування для України (EFF), ухваливши рішення про виділення Україні близько 2,2 млрд доларів, і ці кошти спрямують на бюджетну підтримку.

Як повідомила тоді пресслужба фонду, таким чином, загальний обсяг виплат в рамках програми, що підтримується МВФ, сягне близько 7,6 млрд доларів США.

У МВФ зазначають, що українська економіка «продовжує залишатися стійкою, хоча перспективи залишаються надзвичайно невизначеними».

Чотирирічну програму EFF для України з доступом до фінансування у обсязі близько 15,6 мільярдів доларів було схвалено 31 березня 2023 року. Ця програма є частиною ширшого пакету другої міжнародної підтримки для України, який наразі становить близько 122 мільярдів доларів.

У квітні цього року в МВФ заявили, що українському уряду цього року потрібно 42 мільярди доларів бюджетної підтримки на тлі російського вторгнення, яке триває.

Новини по темі