Україна має чверть необхідних засобів ППО

by Max

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна має чверть засобів ППО, необхідних для утримання лінії фронту. Про це він заявив в інтерв’ю AFP.

«Сьогодні ми маємо близько 25 відсотків того, що нам потрібно для захисту України. Я говорю про протиповітряну оборону», – сказав він.

Наразі Росія має перевагу в повітрі, що обмежує здатність України захищати міста та утримувати лінію фронту.

«Щоб Росія не мала переваги в повітрі, наш флот повинен мати 120-130 сучасних літаків… щоб захищати небо від трьохсот (російських) літаків», – сказав Зеленський.

Він також сказав, що винищувачі потрібні, щоб «мати паритет» з Росією.

На тлі російського наступу на півночі Харківщини Володимир Зеленський заявив, що для захисту Харкова від російських атак потрібні кілька додаткових систем протиповітряної оборони Patriot.

Читайте також – WSJ: українська ППО збиває лише 30% ракет, показник ефективності різко впав

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні верифікували дані про загибель в Україні 10 810 цивільних людей, поранення 20 556 – від початку повномасштабного вторгнення РФ. В організації припускають, що кількість жертв серед цивільних осіб є набагато вищою.

Новини по темі