Україна хоче справедливого миру, але РФ до цього поки що не готова –
Зеленський

Україна хоче справедливого миру, але РФ до цього поки що не готова – Зеленський

by Max
Україна хоче справедливого миру, але РФ до цього поки що не готова –
Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не хоче ніякого миру за лаштунками, а хоче справедливого і тривалого миру, проте Росія до нього не готова.

«Для нас було дуже важливо, щоб суспільства всього світу, різних континентів, різних країн чули, що кажуть лідери. Ми не хочемо ніякого миру за лаштунками, ми хочемо справедливого, тривалого миру, який базується виключно на міжнародному праві, Статуті ООН та повазі до життя людей», – сказав він.

Зеленський подякував за цей успіх – проведення Саміту миру – і зазначив, що найголовніший успіх для Києва – це завершення війни.

«Це не успіх, напевно, це неправильні слова. Це єдина можливість існування в цьому світі. І ми будемо робити все, щоб закінчити війну. Сьогодні лише перший крок, але ось такий потужний», – додав президент.

Читайте також: «Обрано правильний процес»: президент України назвав умови для переговорів з Росією

За його словами, Росія та її керівництво поки що не готові до справедливого миру – це факт.

«Помилка (Путіна – ред.) – зривати зусилля світу щодо справедливого миру. Виходячи з таким месседжем, що вони готові закінчити війну. При цьому серйозна помилка, людина, яка пропонує вийти ще з якихось наших територій, які під нашим контролем. Тобто людина, яка хоче закінчити війну, вона може говорити будь-що, навіть про заморожений конфлікт, який нас не влаштовує. Але тут людина абсолютно провокувала весь світ та, чесно кажучи, лякала, говорячи, що не хоче закінчувати війну, а хоче захоплювати території. Це велика помилка, яка для нас корисна», – додав Зеленський.

Президент зазначив, що за лаштунками Саміту миру країни говорили про те, що цим меседжем Путін передав всьому світу, що все, що він до цього говорив про реальне бажання закінчити війну, – помножене на нуль.

Читайте також: «Це спільне бачення того, як ми хочемо досягти миру в Україні» – президентка Швейцарії про Бюрґенштокське комюніке

15-16 червня Швейцарія приймає Глобальний саміт миру, у якому бере участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них немає.

80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.

Серед країн, які підписали документ, є Туреччина. Раніше міністр закордонних справ цієї країни Хакан Фідан висловився за присутність Росії на мирній конференції. Водночас серед підписантів немає Саудівської Аравії, чільний дипломат якої закликав сторони до «важких компромісів».

Новини по темі