Угруповання «Хамас» використало стаціонарний телефонний зв’язок для планування нападу на Ізраїль – CNN

by Max

Радикальне ісламістське угруповання «Хамас» понад два роки використовувало стаціонарні телефонні лінії в тунелях під Сектором Гази для планування нападу на Ізраїль, передає телеканал CNN із посиланням на свої джерела. За їхніми даними, завдяки цьому бойовики могли таємно спілкуватися між собою без прослуховування з боку ізраїльських спецслужб.

Телеканал зазначає, що осередок джихадистів протягом двох років також не користувався комп’ютерами та мобільними телефонами, щоб уникнути виявлення ізраїльськими або американськими спецслужбами.

Дані розвідки, якими Ізраїль поділився зі США, свідчать, що «Хамас» приховував планування операції за допомогою «старомодних» контррозвідувальних заходів, таких як проведення особистих зустрічей та відмова від цифрового зв’язку, сигнали якого ізраїльтяни можуть відстежувати, на користь стаціонарних телефонів. Все це допомогло угрупованню атакувати Ізраїль зненацька, зазначає CNN.

Через напад «Хамасу» на південь Ізраїлю 7 жовтня загинули 1400 людей, понад 3000 зазнали поранень, у заручниках у Секторі Гази перебуває понад 200 людей. За даними палестинської сторони, які неможливо верифікувати, внаслідок атак із боку Ізраїлю загинули понад 5000 жителів Гази, понад 15 000 – поранені.

Новини по темі