учаснику опитування Радіо Свобода суд призначив 5 років примусових робіт

by Max

Московський суд у Росії засудив жителя столиці Юрія Коховця до п’яти років примусових робіт у зв’язку з його участю у вуличному опитуванні російській службі Радіо Свобода у 2022 році. Воно було пов’язане з війною в Україні. Чоловіку також заборонили адмініструвати сайти протягом чотирьох років, повідомляє 22 квітня російський правозахисний проєкт «ОВД-Інфо».

«Суд визнав Коховця винним за статтею про поширення «фейків» про російську армію з мотивів політичної ненависті або ворожнечі», – зазначено у повідомленні.

За даними правозахисників, чоловік визнав провину частково, не погодившись із пунктом про політичну ненависть.

Раніше на засіданні у понеділок звинувачення запросило для 38-річного Коховця п’ять із половиною років колонії загального режиму. Під час засідання прокуратура також попросила взяти його під варту в залі суду. До цього росіянин перебував під підпискою про невиїзд.

За словами Коховця, його затримали 25 березня 2023 року й утримували в поліції майже два дні, після чого відпустили під підписку про невиїзд. Його також оштрафували на 500 рублів за адміністративною статтею про дрібне хуліганство.

Згодом звинувачення проти Коховця посилили – після лінгвістичної експертизи, проведеної вчителькою математики Наталією Крюковою і перекладачем Олександром Тарасовим. Вони знайшли у висловлюванні москвича «мотив ненависті і ворожнечі».

У липні 2022 року журналісти Радіо Свобода запитували у перехожих на вулицях Москви про їхнє ставлення до війни РФ проти України. Серед тих, хто погодився відповісти, виявився 37-річний технік із дезінфекції Коховець. Він відповів, що війну розв’язав російський уряд і він повинен її зупинити. Вже під час слухань у суді Коховець говорив, що у розмові з журналістами він висловив свою думку, користуючись конституційним правом на свободу слова.

«Фейками» російська влада називає будь-яку інформацію про війну в Україні, відмінну від версії Міноборони Росії. Статтю про «фейки про армію» додали до Кримінального кодексу РФ невдовзі після початку широкомасштабного російського вторгнення в Україну. Покарання за нею може становити до 10 років позбавлення волі чи штраф у вигляді п’яти мільйонів рублів.

За даними «ОВД-Інфо», з лютого 2022 року до серпня 2023 року в Росії затримали майже 20 тисяч людей за політичне інакомислення.

Новини по темі