У Житомирському ТЦК розповіли подробиці смерті чоловіка

by Max

Через смерть чоловіка за кілька днів після відвідування ТЦК у Житомирській області, призначили службове розслідування. Було встановлено обставини смерті військовозобов’язаного, повідомляє обласний ТЦК та СП.

У відомстві кажуть, що інцидент стався у місті Баранівка. Під час розслідування з’ясувалося, що 28 травня військовозобов’язаного з ознаками алкогольного сп’яніння доставили до 2-го відділу Звягельського районного ТЦК та СП для проходження військово-лікарської комісії.

«У зв’язку зі станом прибулого було прийнято рішення відправити зазначеного громадянина додому. Проте він попросив залишитися в розташуванні роти охорони, бо проживає сам і з огляду на погане самопочуття внаслідок вживання алкоголю», – кажуть у ТЦК.

Як зазначають у ТЦК, «через кілька годин після пробудження чоловік зателефонував родичам, повідомив про свої наміри та підтвердив, що протизаконні дії до нього не застосовувалися».

Військові заявляють, що зранку 29 травня у чоловіка стався перший епілептичний напад, під час якого він впав на кахельну підлогу спиною та вдарився головою. Йому була надана домедична допомога, викликали «швидку». Невдовзі стався другий епілептичний напад. Лікарі швидкої надали «кваліфіковану допомогу» та госпіталізували військовозобов’язаного.

У ТЦК зазначили, що після чотирьох днів, проведених у лікарні, 2 червня по лінії правоохоронних органів надійшло повідомлення про смерть чоловіка.

«Також попередньо встановлено, що травми військовозобов’язаний отримав при падінні під час епілептичних нападів та надання домедичної допомоги. Виходячи з ситуації, яка склалася, можна припустити, що певні особи паразитують на суспільно чутливій темі, намагаючись зірвати заходи мобілізації, та маніпулюють громадською думкою», – заявляють у ТЦК.

Днями стало відомо про смерть 32-річного місцевого жителя Сергія Ковальчука, жителя міста Баранівка Звягельського району Житомирської області. Це сталося після того, як 28 травня чоловіка, який мав діагноз «епілепсія», доставили до Звягельського РТЦК та СП для проходження військово-лікарської комісії.

Військові стверджують, що ще до прибуття до ТЦК Ковальчук «декілька днів зловживав алкоголем і був з ознаками легких травмувань». Слідчо-оперативна група на місці події нібито кваліфікувала подію як «самокаліцтво», заявили в оприлюдненому 4 червня повідомленні Житомирського обласного ТЦК та СП.

Натомість батько покійного Микола Ковальчук сказав у коментарі Суспільному мовнику, що його син був убитий. Він вказав на заключення, за яким Сергій мав перелом кістки склепіння та черепа. Микола Ковальчук додав, що поліція відкрила провадження на звернення родини. Розслідування також підтвердив Офіс генерального прокурора.

У травні Закарпатський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомив про перевірку через смерть військовозобов’язаного на території одного з ТЦК області.

Новини по темі