У Запоріжжі у річницю створення «Азову» вшанували загиблих і нагадали про полонених бійців

by Max

У суботу, 5 травня, у Запоріжжя відбулася акція до 10 річниці створення бригади спеціального призначення НГУ «Азов». Захід пройшов на майдані Волі, де організовано спеціальну зону вшанування загиблих військових «Прапорець пам’яті», повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Організатори та учасники акції встановили прапорці з назвою підрозділу та портрети загиблих під час боїв за Маріуполь «азовців», а також виклали із запалених лампадок символіку «Азову».

«Сьогодні 10 річниця створення підрозділу «Азов». За ці 10 років він став одним з найбільш боєздатніших підрозділів. І через те, що найбільші втрати він поніс саме в Маріуполі, то загиблих найбільше, тому сьогодні тут і представники родин загиблих «азовців», їх друзі, побратими, і тим, кому не байдужа доля і пам’ять наших бійців», – розповіла співорганізаторка акції Ярина Геращенко.

У річницю створення «Азову» вшанували загиблих та нагадали про полонених бійців, Запоріжжя, 5 травня 2024 року

Під час заходу присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих бійців, а також нагадали про те, що сотні військовослужбовців підрозділу близько двох років перебувають у російському полоні після виходу з «Азовсталі».

Частина учасників акції тримала у руках відповідні плакати.

«Понад два роки буде як я, і сотні інших сімей не знаємо, де зараз перебувають наші рідні, в яких умовах, їх стан здоров’я, їх емоційний, моральний стан. Коли запитують в мене чи він тобі пише, чи дзвонить, мене це дуже крає, хочеться відповісти, що не має ніякого зв’язку. Ми досі не знаємо, що з хлопцями, які після Оленівки, які отримали поранення – вони досі в полоні, їх не обміняли», – сказала під час акції дружина полоненого «азовця» на ім`я Вікторія.

Напередодні, в Києві та інших містах відбулася низка акцій на підтримку українських військовополонених.

Новини по темі