У СБУ кажуть, що від початку року викрили 11 агентурних мереж Росії

by Max

Служба безпеки України від початку 2024 року викрила вже 11 російських агентурних мереж, розповів голова відомства Василь Малюк.

«Сьогодні СБУ вдається працювати на випередження. У першу чергу – внаслідок системності і нових контррозвідувальних підходів. Тому що ми затримуємо не одноосібного зрадника, а, як правило, розкручуємо весь ланцюжок», – цитує Малюка персслужба СБУ.

Минулого року, за даними Малюка, «СБУ викрила загалом 47 агентурних мереж – усі фігуранти затримані».

Наголошується, що «спецслужба протидіє проникненню ворога на об’єкти критичної інфраструктури, зокрема через кіберпростір». Також СБУ «блокує спроби розвідати маршрути руху міжнародної допомоги, локації підприємств оборонно-промислового комплексу тощо», зазначають у відомстві.

«У нас є чітке завдання президента Володимира Зеленського: запобігати будь-яким викликам. І ми його виконуємо, щоб захистити життя громадян і державну безпеку», – наголосив Малюк.

Він додав, що «від початку 2024 року СБУ відкрила 352 кримінальні провадження щодо державної зради (засуджені 98 осіб), 807 – за фактами колабораційної діяльності (177 засуджених), 108 – щодо пособництва державі-агресору (засуджені 7), 66 – за фактами передачі ворогу інформації про Збройні сили України (засуджені 19 осіб)».

Крім того, за словами Малюка, «до довічного ув’язнення засуджений агент ФСБ, який у червні минулого року скоригував ракетний удар російських військ по центру міста Краматорськ Донецької області».

«Серед превентивних інструментів виявлення ворожих агентів є регулярні антитерористичні й контрдиверсійні заходи», – підсумував Малюк.

Правоохоронці регулярно повідомляють про затримання у різних регіонах України підозрюваних у колабораціонізмі, підривній діяльності на шкоду Україні, державній зраді.

Новини по темі