У РФ розпочали «дослідчу перевірку» музиканта Андрія Макаревича через негативне ставлення до «СВО»

by Max

Слідчий комітет РФ проводить дослідчу перевірку лідера групи «Машина времени» Андрія Макаревича після його бесіди з телефонним пранкером, повідомляє державна російська агенція ТАСС із посиланням на джерело в правоохоронних органах.

Макаревича, за словами співрозмовника агентства, перевіряють щодо наявності у його словах ознак ст. 280 КК РФ (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності).

Приводом для перевірки, заявило джерело ТАСС, стала телефонна розмова музиканта з пранкером, який видавав себе за президента України Володимира Зеленського. У розмові Макаревич нібито заявив, що «підтримує українську сторону конфлікту та негативно ставиться до СВО» (спеціальна воєнна операція, офіційна російська назва війни проти України – ред.).

Донос на Макаревича написав виконавчий директор громадського руху «Ветерани Росії» Вадим Мироненко. Він повідомив ТАСС, що перевірка поки що не завершена.

Андрій Макаревич у вересні 2022 року був оголошений у Росії «іноземним агентом». Головне управління з протидії екстремізму МВС, яке вимагало внести музиканта до реєстру, заявило, що він «систематично поширював негативні думки» про рішення лідерів РФ, звинувачував їх у скоєнні воєнних злочинів, а також «ототожнював Російську Федерацію та нацистську Німеччину».

«Ветерани Росії» раніше писали доноси на репера Морґенштерна, після чого виконавець залишив РФ. Також за доносом керівників цієї організації була порушена справа проти голови «Меморіалу» Олега Орлова, який написав антивоєнну статтю, в якій він назвав путінський режим фашистським. Орлова засудили до двох із половиною років колонії.

Новини по темі