У Польщі проросійський політик зняв український прапор зі щогли у Кракові

by Max

Депутат від ультраправої партії «Конфедерація» і кандидат до Європарламенту Ґжеґож Браун зняв із Кургану Костюшка в Кракові український прапор. Політик розмістив на платформі X відео цього інциденту. На ньому видно, як під час сильно дощу зі щогли знімають синьо-жовтий стяг.

«Прапор України, який був розміщений у невідповідному місці, як чесна людина, яка знайшла, передаю до консульства у Кракові», – написав Браун у соцмережі.

За інформацією Wirtualna Polska, група осіб намагалася потрапити на Курган без квитків, але таки були змушені їх купити за 24 злотих кожний. «Ми це трактуємо як знищення майна. Щогла є власністю Комітету, вона пошкоджена і вимагає нових запчастин», – прокоментував подію виданню WP директор бюро Комітету Кургану Костюшка Лешек Цєрпяловський.

Також він додав, що після ремонту щогли прапор повернуть на місце.

У Малопольському воєводстві повідомили, що про факт зняття українського прапора повідомили поліції та очікують правової оцінки цього вчинку. Також щодо інциденту воєвода звернеться до комісії з питань депутатської етики. Про це йдеться в пресрелізі на офіційній сторінці Малопольського воєводства.

На ситуацію також відреагувало міське управління поліції в Кракові.

«У звʼязку із сьогоднішнім втручанням на Кургані Костюшка щодо викрадення українського прапора та пошкодження майна у вигляді щогли та однієї з камер поліцейські Кракова провели огляд місця події та збирають докази в цій справі. Матеріали будуть передані до прокуратури для надання кримінально-правової оцінки», – йдеться в повідомленні поліції.

Ультраправа партія «Конфедерація», представлена в польському Сеймі 15 депутатами, неодноразово підтримувала антиукраїнські дії. Серед таких – відмова голосувати за продовження тимчасового захисту для українських біженців чи організаційна підтримка блокування українсько-польського кордону.

Новини по темі