У Міноборони розповіли, чи продовжать термін оновлення даних для військовозобов’язаних

by Max

Станом на зараз немає підстав аби продовжувати термін оновлення даних для військовозобов’язаних, повідомив в ефірі телемарафону речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін.

За його словами, наразі триває оновлення даних, «оскільки у застосунку «Резерв+» вже немає збоїв».

«Якщо були у перші дні зависання, щойно запустився цей застосунок, через технічні проблеми, через певне перевантаження, тому що дуже багато людей вирішили це спробувати, зробити в електронному вигляді у своєму смартфоні. Зараз таких проблем немає, тобто оновити через «Резерв+», завантаживши попередньо цей застосунок, може кожен військовозобов’язаний. Відповідно, наявних підстав для того, аби продовжувати, немає», – заявив він.

Однак, у Міноборони не виключають форс-мажорів, коли доведеться продовжити термін оновлення даних.

«Залежатиме від того, в якому темпі надалі будуть продовжувати оновлювати свої дані ті, хто мають це зробити – резервісти, призовники і військовозобов’язані», – заявив Лазуткін.

За даними Міноборони, з 18 травня понад 14 тисяч військовозобов’язаних зі 124 країн вже оновили свої облікові дані онлайн. Серед країн-лідерів Польща, Німеччина, Канада, Чехія, США, Великобританії, Литва, Нідерланди та Словаччина.

Раніше в Міноборони заявили, що поки не планують розсилати повістки через мобільний застосунок «Резерв+». Там також нагадали, що свої дані, згідно з новими нормами мобілізації в Україні, які набули чинності з 18 травня, оновили вже понад один мільйон 250 тисяч військовозобов’язаних, із них 1,1 мільйона – через застосунок «Резерв+».

18 травня набув чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники та резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані – номер мобільного телефону, фактична адреса проживання та email (за наявності). Це потрібно зробити до 16 липня.

Новини по темі