У Міненерго кажуть про знеструмлення споживачів у семи областях

by Max

В Україні через російські обстріли і технологічні причини є знеструмлення споживачів у семи областях, йдеться у повідомленні Міністерства енергетики.

«У Хмельницькій області після ракетного обстрілу було знеструмлено 13 населених пунктів, загалом – понад 11 тисяч абонентів. Усіх заживили. Також енергетики заживили 23 населені пункти, які знеструмлювалися через негоду», – кажуть у відомстві.

Крім того, ситуація з постачанням електрики в інших областях, за даними Міненерго, наступна:

  • У Кіровоградській області енергетики заживили п’ять населених пунктів, які були без світла через негоду.
  • У Харківській області через обстріли було відключено 1,1 тисячі абонентів. Водночас енергетики заживили 1,3 тисячі точок обліку. Залишаються знеструмленими 38,5 тисячі абонентів – усі через бойові дії. Газовики відновили газопостачання 112 споживачам.
  • У Дніпропетровській області через бойові дії знеструмлювався 31 абонент, тривають відновлювальні роботи.
  • У Донецькій області через ворожі обстріли минулої доби було знеструмлено 8,8 тисячі абонентів у трьох населених пунктах. Енергетики заживили понад 9 тисяч абонентів. залишаються без напруги 109 населених пунктів, загалом – 48,2 тисячі абонентів.
  • У Житомирі на території домогосподарства виявлено витік газу з підземного газопроводу. Припинено газопостачання 30 абонентів (приватні будинки).
  • У Запорізькій області з технологічних причин вимикалися 308 точок обліку у трьох населених пунктах, а через бойові дії – 64 абоненти. Енергетики заживили 533 абоненти у двох населених пунктах, що знеструмлювалися з технологічних причин.
  • У Білоцерківському районі Київської області через технологічні причини відключено від газопостачання 118 споживачів у приватному секторі.
  • У Миколаєві споживач під час самовільної заміни водонагрівача залив водою внутрішньобудинковий газопровід. Для локалізації аварії газовики були вимушені припинити газопостачання 27 споживачам.
  • У Сумській області енергетики відновили електропостачання 356 абонентів у 5 населених пунктах, які вимикалися через бойові дії. З технологічних причин відключено 681 точку обліку у трьох населених пунктах. Залишаються знеструмленими понад 7 тисяч точок обліку у 82 населених пунктах.
  • У Чернігівській області внаслідок бойових дій залишається знеструмленим 1501 абонент у 27 населених пунктах.

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила спершу обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, згодом – відключення для побутових споживачів.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.

Новини по темі