У ISW оцінили можливості російської артилерії у 2024 році

by Max

Внутрішнє виробництво артилерійських снарядів у Росії на додачу до збільшенням імпорту боєприпасів із Північної Кореї, ймовірно, дозволить російським військам підтримувати достатню інтенсивність артилерійського вогню в Україні в 2024 році, хоч і на більш низькому рівні, ніж у 2022 році. Про це йдеться в черговому огляді американського Інституту вивчення війни (ISW).

«Постачання з Північної Кореї, що, можливо, складаються в основному з артилерійських снарядів, різко зросли відколи, російська і північнокорейська влада, ймовірно, розпочали більш офіційне військово-технічне співробітництво у вересні, як раніше повідомляв ISW, і Північна Корея мабуть, забезпечить подальші поставки. Судячи з західних оцінок потужностей російського артилерійського виробництва і триваючого експорту північнокорейської артилерії, Росія, ймовірно, зможе підтримувати в цілому достатню інтенсивність обстрілів в найближчому майбутньому», – йдеться у звіті ISW.

Аналітики розмірковують: хоча загальне зниження інтенсивності вогню може обмежити здатність російських військ проводити широкомасштабні наступальні операції, на їхню думку, війська РФ навряд чи зіткнуться з масштабною нестачею, «яка б значно підірвала оборонні операції, а зниження інтенсивності вогню не зебезпечить українським військам переваги».

«Ступінь, в якій міжнародні партнери України підтримують здатність України витримувати ефективну вогневу спроможність порівняно з російськими силами, буде ключовим фактором, який визначатиме відповідні можливості у 2024 році», – кажуть американські аналітики.

Раніше Сполучені Штати заявили, що впродовж останніх тижнів Північна Корея доставила до Росії понад 1000 контейнерів військового обладнання та боєприпасів. Кремль заявив, що США не мають доказів того, що зброя постачалася.

Вашингтонські аналітики з Beyond Parallel публікували супутникові зображення із збільшенням руху поїздів уздовж кордону Росії з Північною Кореєю. Зростання активності, казали експерти, «ймовірно, вказує на постачання Північною Кореєю зброї та боєприпасів до Росії».

Новини по темі