У Дніпрі вшанували пам’ять загиблих через авіаудар по Драмтеатру в Маріуполі два роки тому

by Max

У Дніпрі вшанували пам’ять загиблих через авіаудар по Драмтеатру в Маріуполі два роки тому. На жалобний захід, який організувала громада Маріуполя перед будівлею місцевого театру імені Шевченка, зібралися десятки людей, зокрема ті, хто переживав початок повномасштабної війни в Маріуполі, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

«У нас був двоповерховий приватний будинок, знесло другий поверх, вікна й двері вибило, гараж, машина… Три снаряди було, спершу один, потім ще два. Забили вікна, без світла, без газу – так і жили. Про те, що розбомбили Драмтеатр, ми дізналися лише за кілька днів – у місті не було зв’язку. Сьогодні я прийшла сюди, щоби вшанувати пам’ять, аби побути зі своїми. Я не хочу додому: я бачила це все, там так страшно», – сказала Вікторія Василенко, яка виїхала з Маріуполя в липні 2022 року. 16 березня, у день авіаудару по Драмтеатру, армія РФ також розбила її будинок.

Учасники акції виклали напис «Діти» запаленими лампадками.

«Загинуло багато цивільних людей – діти, жінки, літні люди. Драмтеатр став братською могилою для сотень людей, які переховувалися від обстрілів. Навіть напис «Діти» не завадив Росії скинути авіабомбу й забрати сотні життів», – сказала маріупольчанка Роксана Лещенко.

Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

16 березня 2022 року російська авіація скинула бомбу на приміщення драматичного театру в Маріуполі по обидва боки якого, великими літерами російською мовою було написано «ДЕТИ». Льотчики бачили ці написи. Їх було видно і на супутникових знімках. Будівля театру була притулком для сотень маріупольців, які втратили домівки внаслідок бомбардування й обстрілів міста з боку російської армії. Унаслідок бомбового удару зруйнована центральна частина будівлі театру, багато людей опинилися під завалами.

Маріупольська міська рада повідомила, що в театрі внаслідок бомбардування, за свідченнями очевидців, загинуло приблизно 300 людей.

Правозахисники кваліфікують бомбардування Маріупольського драмтеатру як «очевидний воєнний злочин».

Новини по темі