Ціни на бензин у Росії сягнули максимуму за пів року на тлі ударів безпілотників по НПЗ

by Max

Ціна бензину АІ-95 на Санкт-Петербурзькій міжнародній товарно-сировинній біржі перевищила 60 тисяч рублів за тонну, повідомляє РБК. За даними агенції, це максимум із кінця вересня 2023 року, коли ціни на бензин у Росії стали знижуватися після запровадження тимчасового ембарго на експорт палива.

З 1 березня 2024 року в Росії знову запроваджена заборона на експорт палива, проте бензин на біржі продовжує дорожчати, зазначає видання. Ціна автомобільного пального зростає на тлі атак безпілотників на великі нафтопереробні заводи у Росії, через які вони змушені зупиняти роботу.

Джерело РБК на паливному ринку вважає, що зростання біржових цін наразі викликане лише побоюваннями щодо балансу попиту та пропозиції через проблеми з роботою НПЗ. Масштаб завданих підприємствам збитків незрозумілий. Якщо зʼясується, що пошкоджені первинні установки переробки нафти, то скоротиться випуск не лише бензину різних марок, а й дизельного пального. «Ситуація для ринку потенційно серйозна, тому покупці страхуються, закуповуючи товар», – вказало джерело.

12 березня через атаку дронів сталася пожежа на Нижньогородському НПЗ, а наступного дня безпілотники вдарили по Рязанському та Новошахтинському нафтопереробних заводах. Раніше через атаки та виходи з ладу обладнання з початку 2024 року на позапланові ремонти зупинялися й інші нафтопереробні підприємства – Волгоградський та Туапсинський НПЗ. Також зупинявся Ільський НПЗ, проте невдовзі він повернувся до штатної роботи.

Новини по темі