«це частина права на самозахист»

by Max

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ відреагував на збиття Україною російського бомбардувальника – це «частина права України на самозахист».

«На засіданні йшлося про зусилля ЗСУ, що стосується захисту території, повітряного простору. Також йшлося про зусилля щодо знищення спроможностей і сил РФ…Ми маємо пам’ятати, що це війна агресії РФ, вона напала на свого сусіда. Україна має право на самозахист. Це також передбачає завдання ударів по легітимних військових цілях за межами України. І збиття російських літаків, які використовуються для атак по Україні, є частиною права України на самозахист», – сказав він на пресконференції за підсумками засідання Ради Україна-НАТО.

Читайте також: «Очікую оголошень щодо ППО для України найближчим часом» – Столтенберґ після засідання Ради Україна-НАТО

Вранці 19 квітня під час чергового масованого удару по України в Ставропольському краї РФ впав бомбардувальник-ракетоносець Ту-22М3. Про це заявив губернатор краю Володимир Владіміров. За його словами, один льотчик загинув. Через деякий час російське Міноборони додало, що літак упав у безлюдній місцевості «після виконання бойового завдання під час повернення на аеродром базування», а причиною краху стала нібито технічна несправність.

Читайте також: «Це вендета» за Дніпро – Повітряні сили заявили, що українські зенітники вперше збили Ту-22М3

Проте командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук заявив, що аварія повітряного судна – робота Повітряних сил та ГУР Міноборони України.

«Вперше зенітні ракетні підрозділи Повітряних сил у взаємодії з Головним управлінням розвідки знищили далекий стратегічний бомбардувальник Ту-22М3 – носій крилатих ракет Х-22, якими російські терористи б’ють по мирних українських містах», – заявив він.

Спікер ГУР Андрій Юсов в ефірі програми «Свобода Ранок» повідомив, що операція була «певним повтором» операції відомства зі знищення літака ДРЛО А-50 над територією РФ місяць тому – цього разу відстань була ще більшою, близько 300 кілометрів. За його словами, збиття стратегічного бомбардувальника може зменшити загрозу для деяких українських регіонів.

Новини по темі