Трюдо оголосив про надання нового пакету військової допомоги Україні

Трюдо оголосив про надання нового пакету військової допомоги Україні

by Max
Трюдо оголосив про надання нового пакету військової допомоги Україні

Влада Канади оголосила про виділення нового пакету військової допомоги для України, зазначив під час візиту до Києва прем’єр-міністр країни Джастін Трюдо, повідомляє «Суспільне».

«З минулого року ми надали (Україні – ред.) понад 8 мільярдів доларів, також – понад мільярд доларів військової допомоги. Крім того, наш бюджет розширений до двох мільярдів кредиту уряду України з метою підтримки України, відбудови та реконструкції. Ми надамо 500 мільйонів доларів нового фінансування для військової допомоги», – сказав він.

Зокрема, Канада передасть Силам оборони 287 додаткових ракет, щоб захистити небо України, й 10 тисяч снарядів калібром 155 міліметрів, розповів прем’єр. Також Трюдо заявив, що Канада долучиться до багатонаціональних зусиль щодо навчання українських льотчиків на винищувачах F-16.

«Ми в Канаді станемо частиною інтернаціональних тренувань, щоб провести тренування в програмі користування літаками. Також долучимося до ініціативи навчань з управління танками «Леопард», – зазначив Трюдо.

Окрім того, очільник канадського уряду пообіцяв продовжити зусилля щодо антиросійських санкцій.

Офіс президента повідомляє, що під час зустрічі в Києві 10 червня президент Володимир Зеленський та Трюдо ухвалили декларацію, в якій, зокрема, зазначається, що Канада залишається непохитною у своїй відданості незалежності, суверенітету й територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

«Канада високо оцінює рішучість і мужність українського народу та Збройних Сил у захисті незалежності. Їхня стійкість і відвага на передовій демократії не лише захищають безпеку Європи перед лицем насильницького експансіонізму Росії, а й зміцнюють міжнародну систему, засновану на правилах, і демонструють, що незалежно від того, наскільки жорстоким є ворог, сила не робить його таким, що має рацію», — йдеться у тексті документа.

При цьому народ України «може розраховувати на те, що Канада продовжуватиме свою політичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку стільки, скільки буде потрібно». Йдеться як про індивідуальну допомогу, так і шляхом міжнародної співпраці в межах G7, НАТО, Організації Об’єднаних Націй та будь-якого іншого формату, «де Канада може зробити свій вагомий внесок».

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо 10 червня прибув до Києва.

Новини по темі