сили РФ використовують новий безпілотник, який «автономно ідентифікує цілі»

сили РФ використовують новий безпілотник, який «автономно ідентифікує цілі»

by Max
сили РФ використовують новий безпілотник, який «автономно ідентифікує цілі»

Російські військові використовують нову версію безпілотника-камікадзе «Ланцет» («Изделие-53»). Про це йдеться у черговому огляді американського Інституту вивчення війни (ISW).

За даними аналітиків, армія РФ почала використовувати новий безпілотник з 21 жовтня. Він нібито має систему автоматичного наведення, яка може розрізняти типи цілей і підвищувати шанси успішного удару.

«Цей безпілотник нібито має «Изделие-53» поки не використовують широко, але військові випробовують безпілотники для масових синхронізованих ройових ударів», – кажуть в Інституті вивчення війни.

Відомо також, що корисне навантаження безпілотників «Изделие-53» – від трьох до п’яти кілограмів, але «цього не достатньо для значного пошкодження важливих військових цілей».

Раніше американський Інститут вивчення війни (ISW) припустив, що Росія доповнює використання безпілотників Shahed-131/136 більш дешевими і легкими варіантами дронів вітчизняного виробництва для ударів по українській інфраструктурі. У цьому зв’язку з посиланням на російські ЗМІ аналітики заявили, що днями на Київщині міг бути застосований такий БПЛА, який отримав назву «Італмас». У мережі ці дрони також почали називати «газонокосарками».

Командування Повітряних сил ЗСУ підтверджувало атаку військ РФ по Київщині в ніч на 23 жовтня. Військові казали про застосування «безпілотника невстановленого типу». Уламки дрону віддали на експертизу.

Новини по темі