сили РФ, схоже, хочуть швидко створити «буферну зону» вздовж кордону на Харківщині

by Max

Російські сили, схоже, насамперед хочуть швидко створити «буферну зону» вздовж кордону на Харківщині, припускають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

«Російські війська продовжували здійснювати тактично значущі просування на північ і північний схід від Харкова 13 травня і наразі, схоже, надають пріоритет швидкому створенню «буферної зони» вздовж міжнародного кордону, а не створенню умов для глибшого проникнення в північну частину Харківської області», – йдеться у звіті.

Як зауважують у ISW, геолокаційні кадри, опубліковані 13 травня, показують, що російські війська просунулися в Глибоке (на північ від Липців) і підняли прапор у центрі села, але російські джерела стверджують, що російські війська ще не захопили всю територію Глибокого і просунулися на захід від селища вздовж західного (лівого) берега річки Харків, однак додаткові геолокаційні кадри показують, що російські сили просунулися на південний захід від Олійникового (на північний схід від Липців) і на північ від Лук’янців (на північний схід від Липців і на південний схід від Олійникового).

Генеральний штаб ЗСУ вдень 13 травня повідомив про «частковий успіх» сил РФ поблизу Лукʼянців на Харківщині. Російська сторона стверджує, що війська РФ увійшли до населеного пункту, але в ISW не фіксували візуального підтвердження цього твердження.

У ISW зауважують, що відносно швидкі темпи просування російських військ у Вовчанську та повідомлення про знищення ними кількох мостів через ключові водні артерії в межах населеного пункту свідчать про те, що російські війська надають перевагу створенню «буферної зони».

Аналітики Інституту вивчення війни поки що не спостерігали заяв або підтверджень того, що російські війська переправилися на південний (лівий) берег річки Вовча у Вовчанську чи його найближчих околицях. Російські війська, зокрема, завдали ударів по мостах через річку Вовча безпосередньо на захід і схід від Вовчанська 12 травня, а 13 травня почали обстрілювати мости через річку і логістичні лінії в самому Вовчанську, в результаті чого, за повідомленнями, українським силам залишилося лише два придатних для використання моста через Вовчу у Вовчанську, зазначають у ISW.

Читайте також: На Харківщині наступають понад 30 тисяч військ РФ, але загрози штурму Харкова немає – Литвиненко

У вечірньому зведенні 13 травня Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що на Харківському напрямку українські військові потіснили противника та проводять «заходи зачистки» на північній околиці населеного пункту Вовчанськ, розпочалось бойове зіткнення в районі населеного пункту Стариця. За даними місцевої влади, російські війська у Харківській області «атакують невеликими групами по нових напрямках, намагаючись розтягнути оборону ЗСУ».

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко заявив, що на кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів. Але, за його словами, загрози штурму міста Харкова поки немає.

Читайте також: Армія РФ вже на околицях Вовчанська: чому не було укріплень?

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.

Новини по темі