Світу потрібен мир, але не за рахунок капітуляції України – Макрон

Світу потрібен мир, але не за рахунок капітуляції України – Макрон

by Max
Світу потрібен мир, але не за рахунок капітуляції України – Макрон

Світ потребує «сталого миру, а не капітуляції України», зазначив президент Франції Еммануель Макрон на сесійному засіданні першого Саміту миру у швейцарському Бюргенштоці.

«Ми прагнемо побудови сталого миру, але такий мир не може бути капітуляцією України. Саме тому передумовою є допомога Україні у протистоянні цій агресії, адже є один агресор і його жертва», – зазначив Макрон.

За словами французького лідера, «політики з усіх континентів зібралися на саміт, бо хочуть стійкого миру, який поважає міжнародне право та відновлює суверенітет України».

«Ніхто (в цій залі – ред.) не воює проти Росії, але, розпочавши цю війну, Росія вирішила передусім стати імперіалістичним режимом», – сказав президент Франції.

На його думку, «Росія також вирішила бути ревізіоністською державою, бо хоче переглянути нещодавні договори та виправдати анексію тим, яким був світ у 19 або 18 столітті».

За словами Макрона, «це глобальна проблема для ведення переговорів з агресором, не рахуючи наслідків для світу, пов’язаних із продовольчою безпекою та стабільністю. Він знову підкреслив неприпустимість воєнних злочинів, а саме атаки на цивільне населення, об’єкти та інфраструктуру в Україні».

Макрон назвав ядерну безпеку, продовольчу безпеку та гуманітарні питання «трьома стовпами» для майбутніх рішень.

15-16 червня Швейцарія приймає Глобальний саміт миру, у якому бере участь понад сотня учасників. Росії й Китаю серед них немає.

Президентка Швейцарії перед самітом наголосила, що в певний момент у майбутньому Росія має бути включена у мирний процес, а міжнародна спільнота, на думку Віоли Амгерд, може «підготувати ґрунт для прямих переговорів між сторонами, що воюють».

Новини по темі