Столтенберґ назвав помилковим уявлення про «неетичність» виробництва зброї

by Max

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ наголосив на важливості збройових компаній для захисту альянсу і для боротьби України з російською агресією – він закликав швидко нарощувати виробництво зброї та боєприпасів, повідомляє DPA.

«Деякі інвестори мають помилкове уявлення про те, що оборонна промисловість якимось чином є неетичною», – сказав він на промисловому форумі НАТО в Стокгольмі. – «Але немає нічого неетичного у тому, щоб виробляти зброю для захисту союзників по НАТО. Немає нічого неетичного в тому, щоб захищати нашу свободу. І немає нічого неетичного в тому, щоб допомагати українським солдатам захищати свою країну»

Читайте також: Старий прийом Кремля: чому гармати стріляють в Україні, а пацифістський рух росте на Заході

Столтенберґ наголосив, що без промисловості «немає ні оборони, ні стримування, ні безпеки».

Щоб мати можливість захистити себе, Україні терміново потрібна «високоякісна» зброя та її «велика кількість», сказав генсек НАТО.
Однак він зазначив, що це відбувається за рахунок запасів країн-членів НАТО. Столтенберґ каже, що виробництво тепер потрібно активізувати – як для задоволення потреб України, так і для посилення власної оборони членів та стримування.

Дводенний промисловий форум НАТО збирає керівників промисловості, вищих цивільних і військових командувачів НАТО та національних посадовців. Зустріч відбулася у Швеції, яка подала заявку на членство в трансатлантичному альянсі в травні 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Після остаточного прийняття Швеція стане 32-м членом НАТО.

Новини по темі