США та союзники активно обговорюють, що запропонувати Україні на майбутньому саміті НАТО

США та союзники активно обговорюють, що запропонувати Україні на майбутньому саміті НАТО

by Max
США та союзники активно обговорюють, що запропонувати Україні на майбутньому саміті НАТО

Сполучені Штати та декілька ключових союзників, зокрема Велика Британія, активно обговорюють, наскільки рішуче взяти на себе зобов’язання щодо членства України в НАТО на майбутньому саміті альянсу у Вашингтоні, повідомляє CNN 19 червня.

При цьому США стикаються з критикою з боку низки європейських країн за те, що вони не бажають, за словами багатьох американських і європейських джерел, знайомих з дискусіями, йти так далеко, як хотіли б деякі.

Офіційні особи США та Німеччини запропонували, щоб альянс під час саміту наступного місяця пообіцяв, що Україна має «міст» до членства в НАТО, а не «незворотний шлях», як заявив у квітні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Цю риторику схвалюють Великобританія та кілька країн Східної та Центральної Європи, повідомили CNN численні джерела, знайомі з дискусіями.

Повідомляється, що остаточні формулювання альянсу щодо України є критичними. Найближчими днями союзники ретельно обговорюватимуть його, а потім ретельно досліджуватимуть, оскільки він окреслюватиме світові, зокрема Росії, які цілі є для України в НАТО.

Високопоставлений американський чиновник заявив, що представники адміністрації Байдена не вважають, що слово «незворотній» отримає підтримку всього альянсу, вказуючи, зокрема, на Угорщину як на країну, яка, ймовірно, утримується.

Деякі члени НАТО також неохоче вживають це слово, оскільки Україна ще не здійснила всіх необхідних демократичних і антикорупційних реформ, необхідних для членства, сказав інший американський урядовець.

До саміту залишається близько місяця, але ця тема залишається центральною точкою напруженості в поточних розмовах.
«Більшість центральноєвропейських країн розчаровані двозначністю і зволіканням адміністрації Байдена», коли йдеться про визначення конкретного шляху для України, сказав CNN один з центральноєвропейських дипломатів.

Інший європейський чиновник, країна якого більш агресивно налаштована щодо членства України, ніж США, заявив, що європейські союзники безпосередньо лобіюють у Білому домі, щоб зробити шлях України якомога чіткішим.

«Ми інстинктивно відчуваємо, що має бути прокладений новий шлях. Слід розглянути можливість прискореного просування [України до членства в НАТО]», – сказав він.

Президент США Джо Байден раніше цього місяця заявив, що він виступає проти «натоїзації» України.

Водночас держсекретар США Ентоні Блінкен каже, що цього року НАТО зробить «конкретні кроки, щоб наблизити Україну», і створить «міцний і добре освітлений міст до членства…».

Новини по темі