США оголосили про виділення додаткової допомоги Україні

by Max

Президент США Джо Байден оголосить про виділення 175 мільйонів доларів додаткової допомоги Україні, повідомив агенції Reuters американський чиновник.

Цього тижня Білий дім попередив, що у США закінчується час і гроші, щоб допомогти Україні відбивати російське вторгнення.

Читайте також: Без допомоги США є «великий ризик програти війну» – Єрмак у Вашингтоні

Нині керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук і міністр оборони України Рустем Умєров перебувають з візитом в США. Ця поїздка відбувається на тлі очікувань розгляду запиту президента США Джо Байдена про виділення додаткових понад 105 млрд доларів на допомогу Україні, Ізраїлю та низку інших цілей.

5 грудня стало очевидним, що республіканці в Конгресі США не готові підтримати надання допомоги Україні (а також Ізраїлю і Тайваню), якщо не будуть враховані їхні пропозиції про зміцнення південного кордону Сполучених Штатів. Попри цей опір, допомога України може бути затверджена в Сенаті, де демократи мають більшість, але напевне не пройде в Палаті представників, яку контролюють члени Республіканської партії.

Читайте також: Білий дім застерігає: без подальших дій Конгресу США гроші на допомогу Україні закінчуються

У жовтні президент США Джо Байден подав до Конгресу раніше анонсований запит на понад 105 мільярдів оборонної допомоги, що включав 61,4 мільярда доларів допомоги Україні та 14,3 мільярда допомоги Ізраїлю. Досі Конгрес не підтримав цей запит адміністрації Байдена. У США визнали, що через це пакети допомоги Україні стали меншими.

Новини по темі