США намагаються конфіскувати яхту російського мільярдера Керімова через порушення санкцій

США намагаються конфіскувати яхту російського мільярдера Керімова через порушення санкцій

by Max
США намагаються конфіскувати яхту російського мільярдера Керімова через порушення санкцій

Влада США запросила в суду санкцію на конфіскацію яхти, яка належить російському мільярдеру Сулейману Керімову. Про це йдеться в документах, поданих до федерального суду в Нью-Йорку.

106-метрову суперяхту Amadea вартістю 300-500 млн дол заарештували торік на Фіджі на запит американської прокуратури і передали Сполученим Штатам. Зараз вона пришвартована у Сан-Дієго в Каліфорнії.

Приводом для конфіскації, на думку прокурорів є порушення санкцій Керімовим, запроваджених проти нього міністерством фінансів США у квітні 2018 року.

Сулейман Керімов порушив санкції, використовуючи американську банківську систему для переказу коштів на ремонт та утримання яхти, купленої 2021 року компанією Errigan Marine, власником якої є Євген Кохман. Останній, як стверджує американська прокуратура, є підставною особою. Фактичний власник суперяхти – Керімов, один із найбагатших людей Росії.

У поданих до суду документах є численні свідчення, що Керімов та члени його сім’ї робили вказівки щодо ремонту судна, змін інтер’єру, виділяли кошти на облаштування та утримання.

Напередодні адвокати російського мільярдера Едуарда Худайнатова подали позов до федерального суду в Каліфорнії, стверджуючи, що Худайнатов є власником Amadea, і вимагаючи повернення власності. Раніше Худайнатов звертався з позовом до Верховного суду Фіджі – намагався запобігти передачі суперяхти американській владі. Його позов відхилили.

Якщо федеральний суд дасть санкцію на конфіскацію Amadea, кошти з її продажу на аукціоні планують передати Україні.

Новини по темі