Справу Азарова за підозрою в держзраді й поширенні російської пропаганди передали в суд

by Max

Київська міська прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт відносно колишнього прем’єр-міністра України і його помічниці, йдеться на сайті державного органу.

«Їм інкриміновано публічні заклики до насильницької зміни й повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, виправдовування та заперечення збройної агресії РФ. Експрем’єра також судитимуть за державну зраду», – наголосили правоохоронці.

За даними слідства, колишній прем’єр-міністр України, перебуваючи на території Росії, створив телеграм-канал, його адмініструванням займалися дві помічниці.

«Там він розміщував публікації пропагандистського характеру з наративами Кремля, які формують у суспільстві антиукраїнські настрої», – вважають у прокуратурі.

Одна з помічниць працювала у райдержадміністрації в Києві. Її справа вже перебуває на розгляді суду, вказано у повідомленні. Інша помічниця – також працювала в РДА, але, за даними слідства, виїхала на територію Росії.

Прокуратура не називає імені чиновника, але на фото оприлюдненому в заяві, можна впізнати колишнього прем’єр-міністра України Миколу Азарова. Він публічно не коментував це повідомлення прокуратури.

Підозру через інформаційну діяльність на користь Росії колишньому прем’єр-міністру України Миколі Азарову повідомили у листопаді 2023 року.

Раніше українські правоохоронці повідомили, що підозрюють Азарова, який перебуває в Росії, у державній зраді.

Наприкінці минулого року Державне бюро розслідувань вказало, що завершило спеціальне досудове розслідування щодо експрезидента Віктора Януковича і колишнього прем’єр-міністра Миколи Азарова за підозрою в державній зраді.

Розслідування стосувалося передусім так званих «Харківських угод», які дозволили Росії збільшити військову присутність у Криму. Справу передали до суду у вересні 2023 року.

Новини по темі