Спецслужби РФ вербували українських підлітків для антисемітських провокацій у Дніпрі, Львові та Вінниці – СБУ

by Max

Служба безпеки України заявляє про викриття спроб російських спецслужб завербувати українських підлітків для вчинення антисемітських провокацій на Житомирщині, у Дніпрі, Львові та Вінниці.

Як повідомляє пресслужба відомства, до складу групи входили 13-17-річні учні місцевих шкіл, для їх дистанційного вербування спецслужби РФ створили молодіжний праворадикальний телеграм-канал.

Зокрема, за даними СБУ, на Житомирщині викрили 15-річного школяра з міста Радомишль, якого представники країни-агресора тривалий час психологічно «обробляли» через інтернет і вимагали зробити антисемітські написи на одному з меморіальних знаків на території області.

Читайте також: Головний рабин порівняв Бабин Яр і Бучу, а також пояснив, кому вигідно посварити Україну та Ізраїль

У Дніпрі, Львові та Вінниці також викрили місцевих учасників підконтрольного РФ телеграм-каналу – чотирьох школярів, їх представники російських спецслужб закликали до вчинення актів вандалізму на місцях пам’яті жертв Голокосту.

Отримані таким чином медіафайли російські спецслужби «розганяли» у закордонних ЗМІ як фейкові публікації для дискредитації України, додають у СБУ.

За викритими фактами триває розслідування у межах кримінального провадження, розпочатого за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 297 (наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого);
  • ч. 1 ст. 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження товарів, які пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію);
  • ч. 1 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів).

СБУ закликала батьків бути пильними, щоб запобігати впливу російських спецслужб на українських дітей.

Після оголошення того, як Ізраїль оголосив війну ісламістському угрупованню «Хамасу» у деяких країнах відбулися акції протесту проти Ізраїлю, а також США, які його підтримують.

Влада Ізраїлю 21 жовтня закликала своїх громадян утриматися від поїздок до низки країн «через суттєве зростання антисемітських настроїв». Повідомлялося про «зростання загроз нападів на громадян Ізраїлю у низці арабських країн та держав Близького Сходу».

Новини по темі